Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont torowiska na Głogowskiej dobiega końca. Na Łazarz wróci "piątka" i "ósemka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont torowiska na Głogowskiej dobiega końca. Na Łazarz wróci "piątka" i "ósemka"
25-08-2023 14:32   Janusz Ludwiczak
4 września tramwaje zaczną dojeżdżać na Górczyn, a na Łazarz powrócą linie nr 5 i 8, którymi będzie można znów dojeżdżać do centrum. Dobiega końca remont ponad półtorakilometrowego odcinka torów pomiędzy Hetmańską i Ściegiennego.

Remont torowiska na ulicy Głogowskiej, na odcinku od Hetmańskiej do Górczyna trwa od samego początku wakacji.

– Torowisko na ul. Głogowskiej eksploatowane było przez ponad 20 lat. W tym czasie przeprowadzano tam wyłącznie bieżące prace utrzymaniowe, które pozwalały na zachowanie płynności ruchu tramwajowego bez znaczącej poprawy jego jakości. Modernizacja przyniesie korzyści na wiele lat, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pasażerów korzystających z tej trasy. Od prawie dziesięciu lat konsekwentnie inwestujemy w poprawę jakości infrastruktury tramwajowej, zarówno torowisk jak i trakcji. Przez ten czas nakłady na te prace wzrosły prawie dziesięciokrotnie. Jeszcze w 2014 roku były to niecałe 3 miliony złotych, a w ostatnich zbliżyliśmy się do 30 milionów rocznie – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach inwestycji wymieniono szyny oraz wykonano nową zabudowę torowiska. Roboty były prowadzone na istniejącej płycie podtorowej, z wykorzystaniem już istniejących mocowań punktowych. Dodatkowo podczas prac modernizacyjnych wymieniono również krawędzie peronowe na przystankach Sielska (w kierunku Mostu Dworcowego) oraz Krauthofera (w obu kierunkach).

Remont na Głogowskiej ma zakończyć się wraz z końcem wakacji. W poniedziałek, 4 września na swoje stałe trasy powrócą tramwaje. Przywrócone zostanie kursowanie "piątki". "Ósemka" będzie kursować dawną trasą z Miłostowa przez Śródkę i Teatralkę na Górczyn. Tym samym tramwajami linii nr 5 i 8 będzie można znów bezpośrednio dojechać z Łazarza do centrum.

Na swoją stałą trasę, czyli na Raszyn i os. Kopernika powrócą także autobusy linii nr 179. Normalnie ulicą Głogowską będą też kursować nocne linie nr 213 i 223. Zlikwidowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T5.

To nie koniec zmian. Równolegle wraz z rozpoczęciem roku szkolnego komunikacja powróci do standardowego, zasadniczego rozkładu jazdy.

– Tramwaje w dni robocze podczas komunikacyjnego szczytu (w godzinach od 6:30 do 9:00 i od 13:30 do 19:00) będą kursowały co 10 minut, a poza szczytem (od 9:00 do 13:30) co 15 minut. Na głównych liniach autobusowych w dni robocze, autobusy będą kursowały co 15 minut (przez cały dzień) – informuje ZTM.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: