Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pejzaże pamięci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pejzaże pamięci
29-05-2023 17:01   Janusz Ludwiczak
– To opowieść o nas samych, o naszych doświadczeniach, uczuciach, marzeniach i przemyśleniach. Obrazy przypominają nam, że nie jesteśmy sami, że nasze doświadczenia są częścią czegoś większego, co przetrwa w pamięci przyszłych pokoleń – mówi Michał Woźniak, artysta, projekt, twórca i zarazem dziekan Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, którego prace można oglądać na wystawie w Klubie "Krąg".

Z okazji 33. Dni Łazarz w Klubie "Krąg" można oglądać wystawę "Pejzaże pamięci II".

– Projekt jest kontynuacją cyklu obrazów malowanych na płótnie, papierze i w pamięci cyfrowej, od 2019 roku. Prace te w większości są poliptykami – łączą kilak formatów w jedną, kompletną pozycję. Plama, kolor i faktura przenikają się, tworząc unikalne układy, przywołujące zarówno epizody z przeszłości, jak i odwołujące się do teraźniejszości.
Pojedyncze elementy składowe prac pozwalają na wydobycie wspomnień, łączących się ze sobą za pomocą jednego słowa – "pejzaż". To słowo jest kluczem, które pozwala rozpocząć rozszyfrowanie idei projektu. W pracach widoczne są różne elementy i formy kompozycyjne. Stawia to przed widzem wyzwanie w odczytaniu całego dzieła, z drugiej strony jednak pozwala zauważyć, że każda z części stanowi element jednej całości. Wskazuje to na złożoność naszych doświadczeń z przeszłości, współczesności i przyszłości
– opowiada Michał Woźnia, autor wystawy.

– "Pejzaże pamięci II" to wielowarstwowe prace. To co widzimy, to uznana za kompletną struktura przykrywająca częściowo poprzednie kompozycje. Plamy i gesty przenikają na sąsiednie formaty, tworząc aktywną całość. Poszczególne elementy wydobywają wspomnienia, które łączą się ze sobą w odkrywanych znaczeniach.
To również opowieść o nas samych, o naszych doświadczeniach, uczuciach, marzeniach i przemyśleniach. Prace proponują zastanowienie się nad tym, jakie jest nasze miejsce w pejzażu historii. Obrazy przypominają nam, że nie jesteśmy sami, że nasze doświadczenia są częścią czegoś większego, co przetrwa w pamięci przyszłych pokoleń. Te prace to odwołanie do przeszłości, ale także wyraz szacunku i pokory dla teraźniejszości, która kształtuje nasze życie i wpisuje się w niezwykły pejzaż czasu
– dodaje artysta.

Cykl prezentowany był m.in. na wystawie towarzyszącej Grand Prix Polskiej Chóralistyki w Poznaniu, w listopadzie 2022 r. Finisaż wystawy zaplanowano we wtorek podczas uroczystości zakończenia 33. Dni Łazarza.

Michał Woźniak (ur 1976) – artysta, projekt, twórca. Posługuje się różnorodnymi technikami plastycznymi, od tradycyjnych do współczesnych, łącząc je swobodnie, by wyrazić to co najważniejsze dla siebie i często innych.
Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis z komunikacji wizualnej i grafiki użytkowej. Współpracuje od wielu lat z Wydziałem Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu, gdzie od 2021 r. pełni funkcję dziekana.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: