Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla chce, by strefa parkowania została poszerzona aż do ulicy Palacza i Krauthofera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla chce, by strefa parkowania została poszerzona aż do ulicy Palacza i Krauthofera
06-10-2022 23:11   Janusz Ludwiczak
– Ulice po południowej stronie Hetmańskiej, jak Nehringa, Winklera, Biedrzyckiego pełnią rolę parkingu buforowego. Chcemy uporządkować ten teren i zakończyć wdrożenie strefy płatnego parkowania na Łazarzu – mówił podczas ostatniej sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

Po ponad dwuletniej przerwie sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbyła się w końcu w formie tradycyjnej, stacjonarnej. Posiedzenie łazarskiego samorządu pomocniczego miasta Poznania odbyło się 21 września, tym razem w świetlicy ogródków działkowych na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Onufrego Kopczyńskiego przy zbiegu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej.

Na początku sesji łazarscy radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie nadania placowi nazwy Powszechnej Wystawy Krajowej. Chodzi plac pomiędzy pawilonami nr 1, 2 i 12 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańśkich, pod którym powstał wielopoziomowy parking podziemny. Za było 12 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

W dalszej części posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz jednogłośnie zaopiniowała wszystkie projektu zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Najważniejszym punktem obrad było jedna podjęcie uchwały w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na pozostałą część Osiedla Św. Łazarz.

– Ulice po południowej stronie Hetmańskiej, jak Nehringa, Winklera, Biedrzyckiego pełnią rolę parkingu buforowego. Chcemy uporządkować ten teren i zakończyć wdrożenie strefy płatnego parkowania na Łazarzu – mówił podczas sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

– Jakie są możliwości realne, że zostanie to wdrożone do końca naszej kadencji? Za ulicą Hetmańską jest masakra, przypomina to Łazarz przed wdrożeniem strefy – stwierdził radny Amadeusz Smirnow.

– Wymaga to uchwały Rady Miasta. My możemy to zainicjować. Prędzej czy później strefa tam wejdzie – wyjaśnił przewodniczący Zarządu, Andrzej Janowski.

"Rada Osiedla wnioskuje o rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na tę część Osiedla, która nie jest nią obecnie objęta, tj. na obszar między ul. Hetmańską, wschodnią stroną ul. Arciszewskiego, północną stroną ul. Palacza i Krauthofera oraz torami kolejowymi. Obecnie obszar ten pełni funkcję bezpłatnego parkingu buforowego z nieuporządkowanym parkowaniem na chodnikach i w pasach zieleni. Obszar jest dobrze obsługiwany transportem publicznym. Objęcie go Strefą Płatnego Parkowania będzie zgodne z przyjętymi przez Radę Miasta Poznania strategicznymi dokumentami: Polityką Mobilności Transportowej Miasta Poznania oraz Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Uchwała została podjęta jednogłośnie. Za było wszystkich 13 radnych obecnych na sesji.

Na zakończenie sesji łazarscy radni zaopiniowali jeszcze projekt stałej organizacji ruchu na drodze wewnętrznej pomiędzy ulicami Wojskową i Ułańską oraz podjęli uchwałę w sprawie diet za miesiąc sierpień.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XLV (zwyczajna-stacjonarna) 21.09.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (11)

12-10-2022 16:37:40
@ania
Pisałem żebyś przestała się kompromitować.
12-10-2022 10:46:40
ania
brawo, tak trzymać!
08-10-2022 22:23:59
super
Bardzo dobrze, że podjęli taką uchwałę. Nie widzicie, że ludzie zostawiają na tych ulicach samochody i idą na tramwaj? To ludzie z poza Poznania, nie tędy droga, żeby nam osiedle blokowali.
07-10-2022 23:03:47
@AKE
Przyprowadzili sobie czworonoga, by zawyzal poziom IQ na tym zebraniu...
07-10-2022 21:05:14
Voit
Strefa płatnego parkowania od Bałtyku do Tatr! Cała Polska na rowery!
07-10-2022 20:12:21
Kalosz
Wspaniałe zgromadzenie. Czy wprowadzili także specjalną STREFĘ JAZDY NOCNEJ Z IMMUNITETEM?
07-10-2022 19:41:25
emeryt
Przed powiększeniem strefy, może najpierw uporządkować obecną.
07-10-2022 18:22:54
@Ania
Przestań się kompromitować.
07-10-2022 14:13:03
Ania
Strefa płatnego parkowania powinna objąć cały Poznań! Dodatkowo opłaty powinny być znacznie większe i bez żadnych zniżek dla mieszkańców. Skoro kogoś stać na wyższy luksus to też go powinno stać na parkowanie.
07-10-2022 10:55:23
Ake
Wygląda to jak zebranie wiejskiegi koła PZW, a nie oficjalne obrady gremium, które współdecyduje o losach niemałej metropolii w centrun Europy. To naprawdę taki problem, by raz na jakiś czas zalożyć te marynarki i garsonki?
07-10-2022 10:13:08
voit
Niech od razy zawnioskują za zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych o 50% i dwukrotną podwyżkę opłat za parkowanie. Jak już to już!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: